Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
+48 41 362 62 62 [email protected] ul. Robotnicza 7, Kielce

Chemia techniczna do stali nierdzewnej – preparaty do obróbki chemicznej – Kielce

Stal nierdzewna to materiał, który znalazł uniwersalne zastosowanie zarówno w przemyśle produkcyjnym, jak i w kuchniach oraz łazienkach wielu z nas. Używa się jej w budownictwie, sprzęcie AGD, a także w przemyśle chemicznym, transportowym i samochodowym. 

Choć zazwyczaj kojarzymy ją z nowoczesnością, to mało kto wie, że została opatentowana ponad wiek temu – w 1912 roku przez inżynierów Kruppa. Cechuje się wysoką wytrzymałością na skrajne temperatury oraz odpornością na korozję – stąd jej nazwa. Jednak aby zachowała swoje właściwości i nienaganny wygląd trzeba stosować do jej czyszczenia odpowiednie środki. 

Chemia do stali nierdzewnej – INOX

Choć stal jest trwała to nieodpowiednie detergenty mogą pogorszyć jej wygląd, a nawet trwale zarysować. Halo Inox to uniwersalny środek do czyszczenia stali inox oraz innych powierzchni zmywalnych. Dzięki swojej formule nie pozostawia po sobie zacieków, tylko czystą i lśniącą powierzchnię. 

Ogromną zaletą produktu jest fakt, że nie wymaga spłukiwania – docenią to zwłaszcza pracownicy linii odpowiedzialnej za ostatni etap oczyszczenia powierzchni. Gdy stal jest już wypolerowana oraz umyta warto zabezpieczyć ją środkiem ochronnym Inox Protect  przed powstawaniem ognisk rdzy, dzięki czemu Twoje wyroby będą mieć przedłużone życie w nienagannym stanie. 

Tuż przed zapakowaniem produktu wytworzonego z inox, pójdź o krok dalej dla zadowolenia klienta i spryskaj stal Inox Def Spray, usunie drobne zanieczyszczenia i odciski palców, a do tego pokryje niewielkie niedoskonałości powstałe na powierzchni. 

W efekcie odbiorca dostanie błyszczący i zabezpieczony przed korozją produkt, a Ty otrzymasz kolejne zamówienia. Jeśli jednak tuż przed wysyłką odkryłeś, że podczas magazynowania stal zardzewiała, Twój problem rozwiąże Inox Rast – preparat przeznaczony do odnawiania i odrdzewiania powierzchni wykonanych ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Usuwa zanieczyszczenia i naloty, produkt nakłada się za pomocą szczotki, gąbki, pędzla lub metodą natryskową. 

Chemia techniczna do spawalnictwa – Kielce

Stal nierdzewna nie ulega korozji dzięki warstwie pasywnej, a dokładniej cieniutkiej pokrywie z tlenku, który jest wytworem reakcji chemicznej pomiędzy chromem w stali, a tlenem z otoczenia. Jednak warstwa ta szybko ulega rozpadowi – zwłaszcza przy spawaniu. 

Aby uniknąć ognisk korozji na spoiwach użyj preparatów Lot S Gold lub Gold Plus, stworzonych do elektrolitycznego czyszczenia stali nierdzewnej po spawaniu. Środek trawi i pasywuje powierzchnię, zabezpieczając ją przed korozją i pozostawia stal nierdzewną nieskazitelnie czystą oraz z idealnym połyskiem. 

W asortymencie Lotnika znajdziesz także produkty, które zabezpieczą Twoje metalowe tworzywa. Plast Spray to środek ochronny dedykowany powierzchniom ze stali nierdzewnej, czarnej, metali kolorowych, kamienia a także marmuru.

Nadaje produktom błyszczący i atrakcyjny wygląd, a do tego zabezpiecza przed korozją. Po zastosowaniu preparatu Plast Spray nie musisz się obawiać o powstawanie odcisków palców, gdyż produkt ma cechy antyelektrostatyczne.

Chemia dla Twojego przemysłu

Jeśli chcesz aby produkowane przez Ciebie elementy ze stali nierdzewnej cieszyły się długą trwałością i efektownym wyglądem, zadbaj o odpowiednie wykończenie. Tylko specjalistyczna chemia do stali nierdzewnej zadba o brak korozji i połyskującą powierzchnię.