Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
+48 41 362 62 62 [email protected] ul. Robotnicza 7, Kielce

Chemia do spawalnictwa – Środki do maszyn spawalniczych

Spawanie to proces, który pozwala na kształtowanie oraz łączenie metali i ich pochodnych. Jednak warto użyć odpowiedniej chemii do spawania podczas tego procesu, aby zachować bezpieczeństwo i długą żywotność urządzeń spawalniczych. Spójrz na naszą ofertę specjalistycznych środków do spawania przeznaczonych do użytku profesjonalnego. 

Środki do maszyn spawalniczych – chemia spawalnicza

Podczas procesu zgrzewania i spawania powstaje duży wydatek energetyczny, przez co maszyna się nagrzewa. To ważne, aby korzystać z odpowiedniego płynu chłodzącego LCH 05. Możesz używać go do wszystkich urządzeń i uchwytów spawalniczych, a nawet przecinarek plazmowych. Działa przeciwkorozyjnie, zabezpieczając przy tym palnik, pompę, chłodnicę oraz przewody.

Wykazuje się dużą tolerancją na niskie temperatury, gdyż jest mrozoodporny. Kupisz go w ekonomicznych opakowaniach o pojemności 5 litrów. Nie zapomnij także o bezsilikonowym płynie przeciwodpryskowym. Każdy z dostępnych w Lotniku preparatów jest pozbawiony silikonu, dzięki czemu w następnych krokach – malowaniu,  cynkowaniu czy generalnej obróbce, nie występują żadne trudności. Środki można stosować do każdego rodzaju metali. W naszej ofercie znajdziesz także preparat  przeciwodpryskowy w aerozolu. Nie tylko jego aplikacja jest bardzo wygodna, ale także działa antykorozyjnie i świetnie zabezpiecza powierzchnie przed przywieraniem  odprysków spawalniczych. 

AEROZOLE TECHNICZNE

Badania Penetracyjne Spoin

Każdy wytwórca wie, jak ważna jest kontrola jakości. Zestaw do badań penetracyjnych powierzchni i spawów w aerozolu pozwoli Ci na wykrycie wad po procesie spawania, bez potrzeby ingerencji w strukturę metalu.  Badania penetracyjne ma swoje zastosowanie w wyrobach ze stali, żeliwa, staliwa i stopów lekkich.

Metoda pozwoli na wykrycie nawet niewielkich wgłębień, pęknięć, rys, nieszczelności i nieprzewidzianych w konstrukcji otworów. Zadbaj o sprawny proces i dobrą opinię wśród klientów dzięki zestawowi do badań penetracyjnych w aerozolu. 

Chemia dla metali – bezsilikonowe płyny i aerozole antyodpryskowe

Podczas spawania pamiętajmy o odpowiednich preparatach zarówno dla sprzętu jak i materiału, na którym pracujemy. Wytwarzanie produktów metalowych to wieloetapowy proces, podczas którego każdy krok wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i obróbki. W Lotniku znajdziesz specjalistyczne płyny chłodnicze i niskokrzepnące, a także bezsilikonowe płyny i aerozole antyodpryskowe. Pamiętaj także, aby po spawaniu przywrócić warstwę pasywną na powierzchni metalu – dzięki temu Twój wyrób będzie w świetnym stanie przez długie lata.