Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
+48 41 362 62 62 [email protected] ul. Robotnicza 7, Kielce

Chemia do metali kolorowych

Metale kolorowe to inaczej metale nieżelazne, do tej grupy należą między innymi: miedź, ołów czy aluminium. Ich zastosowanie jest różnorodne: od budownictwa przez elektronikę, hydraulikę oraz przedmioty codziennego użytku, ale też ze względu na ich niezwykły wygląd mogą świetnie służyć jako elementy dekoracyjne. W Lotniku znajdziesz specjalistyczne środki do ich pielęgnacji
i konserwacji. 

Obróbka metali kolorowych

Podczas procesów mechanicznych na metalach kolorowych wskutek utleniania się oraz korozji powstaje nieestetyczny nalot. W celu odzyskania pięknego wyglądu polecamy płynny preparat trawiący do miedzi, mosiądzu i brązu Otoram Forte. Produkt ma wygodną i efektywną formę kąpieli zanurzeniowej. Bardzo szybko pozwala na uzyskanie na powrót naturalnej i atrakcyjnej powierzchni obrabianych detali.

Warto pamiętać, że środek zawiera kompozycję inhibitorów korozji, dzięki którym ograniczona jest szybkość, z jaką rozwija się korozja, co w konsekwencji przedłuża żywotność wytworów z metali kolorowych. Inhibitory działają poprzez wytworzenie ochronnej warstwy oraz utrzymanie odpowiedniego odczynnika PH. Dla producentów małych detali polecamy Benzotriazol. Środek występuje w postaci bezwonnego proszku lub granulek. Rozprowadza się go w alkoholu lub rozpuszczalniku. Aplikuje się w formie kąpieli zanurzeniowej.

Benzotriazol działa antykorozyjnie i jest przeznaczony do miedzi, mosiądzu i brązu. Kupisz go w pojemnościach 250g, 0,5 kg oraz 1 kg. Świetnie sprawdzi się w pracowni jubilerskiej, artystycznej lub przy wyrobie monet kolekcjonerskich.

Metale kolorowe w sprayu  – miedź, mosiądz aluminium w sprayu – sklep

Warstwa z metalu kolorowego nie tylko przeciwdziała korozjom, ale również nadaje metalowym elementom atrakcyjnego wyglądu. Miedź Spray to wygodny w użyciu szybkoschnący preparat, który jest odporny na warunki atmosferyczne. Zawartość czystej miedzi w produkcie, sprawia że nadaje piękny wygląd zarówno powierzchniom metalowym, jak i wykonanym z tworzyw sztucznych. Bardzo dobrze spisuje się także podczas zabezpieczania spoin i uszkodzeń powstałych na instalacjach miedzianych.

Nieodzowny w pracowniach dekoratorskich, artystycznych i w przedsiębiorstwach budowlanych. Podobnie jest ze środkiem Mosiądz spray. Jeśli chcesz uzyskać efekt koloru mosiądzu, aerozol z zawartością czystego mosiądzu pozwoli Ci na to. Kolejną zaletą preparatu jest wysokie działanie antykorozyjne na spryskanych powierzchniach. Dużą popularnością w przemyśle motoryzacyjnym, budowlanym i rzemiośle cieszy się Aluminium w aerozolu. Nie tylko zabezpieczy stal, metal i jej stopy przed rdzą, ale również nada atrakcyjny kolor. Preparat jest odporny na temperaturę oraz szkodliwe warunki atmosferyczne.

Najlepsze środki do metali kolorowych

Pracując na drogich materiałach, pamiętaj o odpowiednich preparatach do metali kolorowych. Używając specjalistycznej chemii nie tylko przyśpieszysz pracę, ale i zabezpieczysz wytwory metalowe przed korozją, temperaturą i warunkami atmosferycznymi. Bez względu na to czy wytwarzasz elementy samochodowe, czy zajmujesz się dekorowaniem wnętrz, pokochasz nasze produkty za funkcjonalność i niezawodność.